Topuk dikeni egzersiz topuk çatlamasının nedenleri. topuk şişmesi topuk ağrısına ne iyi gelir
topuk dikeni için bitkisel tedavi.

Topuk dikeni egzersizleri
 topuk dikeni egzersizleri

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Topuk dikeni için siyah kuru üzüm ve kırmızı pul birberin %60 etkili olacağını açıkladı.Topuk dikeni kürü :Üç yemek kaşığı Orta acı (çok acı olmamalı) Kırmızı pul biber havanda ezilerek akşam yatmadan önce bir tülbent ya da gazlı bez ile topuğa sarılır. Sabah sökülür.ve 3 gün boyunca terekrarlanır.Daha sonra 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövülerek akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bez ile topuğa sarılır.


Sabah sökülür.3gün boyunca tekrarlanır 3 günün sonunda, Orta acı (çok acı olmamalı) Kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövülerek akşam yatmadan önce 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent ya da gazlı bez ile topuğa sarılır. Sabah sökülür.Bu kür toplam 9 gün sürmektedir.Not: Kürün faydalı olması için kırmızı pulbiberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekmektedir.

Bir önceki zayıflama yazımız olan kaslar neden erir başlıklı makalemizde bel kayması kasları güçlendirme, kasları güçlendiren gıdalar ve kasları güçlendiren yiyecekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

Benzerler konular ;

Etiketler:, , ,