Sivilce izleri nasıl yok olur
Sivilceler ergenlik dönemi ile birlikte cildimizle buluşur.Ergenlik döneminde çıkan sivilceleri sıkarak bir sonuca ulaşamazsınız.Aksine kalıcı olan sivilce izlerini yaratmış olursunuz.Sivilce izleri deileride önemli bir cilt sorunu olarak kalır.
 Sivilce izleri nasıl yok olur
Sivilcenin genel olarak 12-18 yaş aralığında sık görülmesine karşın her yaşta beslenme alışkanlığımızla ilişkili olarak görülme olasılığı vardır.

Sivilce izlerinin nedeni onları sıkmaktır.Özellikle sıkma esnasında deride oluşan tırnak izi,ezilen deri kalıcı sivilce lekelerine yol açar.Sivilcelerle başa çıkmanın en etkili yolu sivilceli bölgeyi sıksık sabunla yıkamaktır.

Sivilce izlerini yok etmek için kullanılan tedavi yöntemlerinin başında lazerle tedavi yöntemi gelir.Lazerle tedavi %90 oranında başarı sağlamaktadır.Diğer tedavi yöntemleri ise şöyle:
*Kesip çıkarma yöntemi
*Subcutaneous Incision
*Dermabrasion
*Dolgu yöntemi
*Kimyasal Peelingler
Sivilce lekeleri ile başa çıkmak için bir cilt uzmanından yardım almanız tavsiye edilir.

Bir önceki zayıflama yazımız olan göz seğirmesi nasıl tedavi edilir başlıklı makalemizde göz altı morlukları en iyi çözüm, gözaltı bakım evde ve gözaltı morlukları nasıl giderilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

Benzerler konular ;

Etiketler:, , ,