ibrahim adnan saraçoğlu diş aklatma kürü

İnci gibi ak ve parlak, gözalıcı dişlere sahip olmak, çok da zor bir şey değil sanırım. Özellikle de doğal diş aklatıcılar kullanarak, dişere zarar vermeden, bu işi kolalıkla başarabilirsiniz. Peki, doğal yollardan diş aklatan maddeleri biliyor musunuz ?
 ibrahim adnan saraçoğlu diş aklatma kürü
ibrahim adnan saraçoğlu diş aklatma kürü

KARBONAT : Bilinen en popüler doğal diş aklatma malzemesidir. Dişleri aklatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.
GLİSERİN : Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.
SOFRA TUZU : Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş aklatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Bir önceki zayıflama yazımız olan ibrahim saraçoğlu ökse otunun faydaları başlıklı makalemizde ökse otu nasıl kullanılır dikkat dağınıklığına faydası, ökse otu şeker hastalığı ve ömer coşkun ökse otu nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

Benzerler konular ;

Etiketler:, , ,