Hastaların özel ortamlarında penislerinin sertleşmesi ve bunu kendi çektikleri fotoğraflarla tabiplarına göstermeleri, tanıdaki önemli basamaklardan biri.

S: Daha iyi seks için doğal bir yol var mı? Piyasada satılan erkeklik organı büyütme yöntemlerinden herhangi biri gerçekten işe yarar olabilir mi?
 dogal ilaclarla penis büyütmek mümkünmü
C: Penis büyütme ürün ve yöntemleri internet ve diğer ortamlarda artan bir yoğunlukta tanıtılmakta. Bu yöntemler bitkisel çözümlerden, kremlerden, haplara, pompalardan, egzersizden, ameliyata kadar pek çok değişik yöntemi kapsamakta.

Penis boyunu arttırabilecek bir bitkisel çözüm bilinmiyor. Ashwaganda (withania somnifera) gibi hindistanda kullanılmakta olan bazı bitkiler erkeklerin cinsel gücünü arttırmak için kullanılıyor. Asya ginsengi (panax ginseng) erkeklerin cinsel gücünü arttırmak için kullanıla gelmiş ancak hiçbirinin erkeklerin penis büyüklüğü üzerinde bir etkisi yok.

Doğal ve çok eski bir yöntem de “çekiştirme” yöntemidir. Bu yöntemi önerenlere göre penis boyu 10 cm.ye kadar artış gösterebilmekte diye iddia edilmekte. Ancak üroloji uzmanları eğer herhangi bir büyüme söz konusu ise bunun nedeninin yırtılan kan damarları olduğu yönünde. Ayrıca uzmanlar bu tür bir yöntem ile penis dokusunun hasar görebileceği ve hatta sertleşmeyi engelleme gibi çok ciddi negatif sonuçlar doğurabileceği konusunda çok açık.

Ameliyat ile penis boy ya da enini büyütmek mümkün; ancak Amerikan Üroloji Derneği’ ne göre bu operasyonlar ne çok güvenilir ne de mutlaka istenilen sonucu sağlamakta. Uzatma operasyonu temelde bir bağın kesilmesi ile sağlanmaktadır. Bu şekilde penisin aslında normalde vücudun içerisinde bulunan 2.5 cm’ lik bir kısmı dışarı sarkmakta ve penis daha uzun görünmektedir. Bu yöntemle sağlanabilecek en yüksek artış 2.5 cm’ dir. Ameliyattan sonra kişinin ağırlıklar takarak yara dokusunun oluşmasını önlemesi gerekmektedir ve bir ay kadar cinsel aktiviteden kaçınması gereklidir. Genişletme ameliyatı ise penis gövdesine yağ dokusu yerleştirilmesi ile sağlanmaktadır.

Bazen faydalı olabilen bir yöntem de penis pompasıdır ki normalde sertleşme problemi yaşandığında önerilen bir yöntemdir. Pompa boşluk yaratıp kan akışını arttırarak penisin boyutunun büyümesini sağlamaktadır. Üroloji uzmanlarına göre pompanın kullanımı penisin irileşmesine yol açabilmekte ancak bu büyüme kalıcı olmayıp pompanın kullanımı bırakıldığında kaybolmaktadır.

Özetle penis büyütme yöntemleri pek çok uzmana göre gerekli görülmemektedir. Bu tür yöntemlere baş vuran erkekler penis boyutunun önemine odaklanmak yerine kendi özgüvenlerini gerçek değerlere dayandırmak üzere hareket edebilseler çok daha etkili olabilir.

Bir önceki zayıflama yazımız olan Fibroadenom (Fibrokist) - İbrahim Saraçoğlu başlıklı makalemizde kasik agrilarina sifali bitkiler, kemik ağrısı kesen bitki ve keten tohumunun zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

Benzerler konular ;

Etiketler:, , ,