Sütünüz yeterli değilse?

Anneler sıklıkla emzirmedikleri için sütlerinin yetmediğini düşünürler.
Bebeğinizin günde kaç kez idrar yaptığını takip edin.Günde en az 6 kez idrar yapıyorsa süt yeterlidir. Birkaç günlük aralarla tartın ,iki tartı arasında artış varsa süt yeterlidir.
 Süt Yeterli Değilse Anne Sütü Azsa Yapılacak İşlemler
En ideali doğumdan 15 gün sonraki tartı da 200 gr lık bir fark sütün yeterli olduğunu gösterir. Şu unutulmamalı, doğumdan sonraki haftada, bebekler ağırlıklarının %10-15′ini fizyolojik nedenlerle kaybederler. Bebeğinizin hastaneden çıkış kilosu çok önemlidir. Her memede en az 10-15 dakika emzirin. Emerken uyursa uyandırın. Emerken çok giydirmeyin. Sadece anne sütü verin, 4-6 aylık olmadan ek gıdaya geçmeyin. Emzirirken rahat bir yer seçin. Her anne gibi sütünüzün yeterli olduğuna inanarak ,endişe duymadan ,sadece yukarıdaki önerilere göre emzirmekte ısrarcı olun. Emzirmeye başlamadan önce ılık şekerli bir bardak su veya meyva suyu içebilirsiniz. Dengeli ve yeterli beslenin. Süt,yoğurt, peynir, et, yumurta Yeşil yapraklı sebze ve meyve Nohut, fasulye, mercimek Pekmez, şekerli bol sıvı Isırgan otu ekstreleri ile beslenmeniz önerilebilir

Bir önceki zayıflama yazımız olan göz seğirmesi nasıl tedavi edilir başlıklı makalemizde göz altı morlukları en iyi çözüm, gözaltı bakım evde ve gözaltı morlukları nasıl giderilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar:

Benzerler konular ;

Etiketler:, , ,